Namų baldai ir jų detalės (čiužiniai, užvalkalai, užtiesalai ir pan.) – rimtas iššūkis net ir patyrusiems dizaineriams. Viskas dar kebliau, kai „klientas“ yra įnoringi, guvūs vaikai. Tuomet jau tėvai ilgai suka galvas, kaip suderinti ir vaikų lūkesčius, ir kambario funkcionalumą, praktiškumą. Ištiesime pagalbos ranką: atkreipsime dėmesį į dalykus, kuriuos tikrai derėtų žinoti apie gerą vaikų kambarį.

Baldai turi būti tobuli

Baldai, tokie kaip lovos vaikams ar spintos, yra ilgiausiai naudojama kambario dalis. Ji brangi, tad keisti daiktų vos po metų tikrai nesinori niekam. Kad taip ir nereikėtų daryti, verta iškart turėti mintyje, kad baldai yra kambario esmė, ir jie verti investicijos. Negailėkite tam nei laiko, nei pinigų. Žinoma, lova gali būti tiesiog išauga – tačiau ir tai apeinama, jei pasirinksite protingą dizainą bei spalvas.

Baldus lengva pritaikyti prie vaikų, ir prie suaugusiųjų poreikių. Visų pirma juos galima dekoruoti įvairiomis aplikacijomis. Antra, galima keisti detales, tokias kaip durelės ar jų rankenėlės. Be to, galima pasirinkti tokius variantus, kurie yra lengvai prižiūrimi. Šiuolaikiškos lovos vaikams suteikia galimybę mėgautis ir komfortu, ir stilingu kambario interjeru.

Vaikų norai – dar ne įsakymas

Neabejotina, kad vaikai, jei tik turėtų tokios galios, išpaišytų kambarį įvairiausiomis spalvomis, pridėliotų ten begales žaislų, kas mėnesį perdažytų baldus ir panašiai. Nesakome, kad į vaikų poreikius nereikia kreipti dėmesio. Tikrai reikia – tiesiog viską derėtų įvertinti kritiškai.

Leiskite vaikams pasirinkti detalių spalvas, įvairius dekoro elementus. Tačiau dideli daiktai, sienų spalvos jau turėtų priklausyti nuo jūsų. Rinkitės tai, kas neteplu, ilgaamžiška ir pasižymi pastelinėmis spalvomis. Tai bus tikrai geras fonas įvairiems spalvingiems, žaismingiems akcentams:

  • pagalvėlėms su atvaizdu,
  • kilimams,
  • užuolaidoms,
  • žaislams.

Nepamirškite, kad šios detalės ir lovos vaikams, kiti baldai turi gerai derėti. Tai nėra sunku padaryti – tiesiog stenkitės, kad viskas pasižymėtų panašiu stiliumi ir dizainu, spalvomis ar detalėmis. Tuomet ir papildyti kambarį naujais dalykais ar atnaujinti jį bus labai paprasta. Taigi, dermė tarp praktiškumo ir vaikų poreikių tikrai pasiekiama, tereikia paskirti tam dėmesio.