Namai – tai mūsų tvirtovė, todėl labai svarbu pasirūpinti jų saugumu. Įvairūs nuostolius atnešantys įvykiai gali atsitikti staiga – tada, kai mažiausiai jų tikimės. Būtent todėl turto ir namo draudimas yra vienas iš geriausių pasirinkimų jums.

Vertė, kuria draudžiamas būstas

 

Prieš pasinaudojant turto draudimu svarbu žinoti, kad nekilnojamasis turas yra draudžiamas faktine statybine, o ne rinkos verte, todėl nustatyta žala dažnai būna mažesnė nei potenciali būsto pardavimo kaina. Gali pasirodyti, kad toks įvertinimas yra labai subjektyvus, tačiau tam naudojami specialūs kaštų kainininkai, kurie padeda suskaičiuoti sumą, kuri būtų reikalinga patirtiems nuostoliams atlyginti.

Apgalvota draudimo suma

 

Naudojantis šia paslauga taip pat labai svarbu žinoti, kad jūs patys turite įvertinti, kokia suma draustis. Tai daryti reikėtų realistiškai apsvarstant, tam tikro turto vertę ir galimą jo nuvertėjimą, nes nuostoliai atlyginami atsižvelgiant į tuo metu esančias rinkos kainas. Namo draudimas svarbus norinti išvengti neplanuotų išlaidų, todėl jo sumą reikėtų rinktis atsakingai. Tam, kad tai būtų paprasčiau, verta pasitarti su draudimo įmonėse dirbančiais specialistais.

Įsigilinkite į sąlygas

 

Tam, kad gerai žinotumėte, kokias išlaidas gali kompensuoti draudimas, rekomenduojama įsigilinti į konkrečios paslaugos sąlygas ir taisykles. Pateiktuose aprašymuose būna nurodyta draudimo apimtis ir detaliai paaiškintas kiekvienas rizikos veiksnys. Pavyzdžiui, nuostolių atlyginimas vandens užliejimo atveju apima vandentiekio, šildymo ar kitas sistemų avarijas, o ne jūsų pačių išlietą stiklinę.

Būsto paskola ir draudimas

 

Jei planuojate būstą įsigyti pasinaudodami paskola, reikėtų žinoti, kad tokiu atveju namo draudimas yra privalomas. Šis reikalavimas dažniausiai būna kiekvienoje kredito sutartyje. Tam, kad apsisaugotumėte nuo didesnių nuostolių, patariama apdrausti ir pastate esančius daiktus, tokius kaip baldai ar buitinė technika. Priešingu atveju, padengiama tik žala, patirta dėl išorinių namo konstrukcijų (stogo, sienų ir pan.) apgadinimo.

Pasirūpinkite savo namais ir išvenkite neplanuotų išlaidų, pasinaudodami turto draudimu. Jei norite sužinoti apie tai daugiau, kreipkitės į šias paslaugas teikiančias įmones. Ten dirbantys specialistai gali padėti išsirinkti efektyviausią ir jums tinkamiausią sprendimą.