Vandens čiužiniai pagaminti iš pakankamai tvirto ir aukštos kokybės vinilo paviršiaus. Tradiciškai šių čiūžinių storis būna apie 0,6 mm. Nebijokite, šis miego pagrindas pakankamai elastingas. Nors čiužinio siūlės suvirintos, nėra jokio mechaninio slėgio pavojaus, kadangi jos yra čiužinio apatinėje dalyje. Jei pasirinksite vandens čiužinį su specialią banguota struktūra, jis bus žymiai elastingesnis. Kuo čiužinys elastingesnis, tuo jis patogesnis ir geriau prisitaiko prie anatominių žmogaus formų.

Paprastai vandens lovos gaminamos su vienu arba dviem čiužiniai. Dviejų čiužinių sistema, „Dual“, tai du, šiek tiek skirtingi čiužiniai su dviem atskirais šildytuvais. Ši sistema suteikia galimybę pasirinkti individualų banguotumo lygį. Šią sistemą rekomenduojama įsigyti tiems, kurie miega dvivietėse lovose.

Prieš galutinai apsispręsdami, ar verta pirkti vandens lovą, atsakykite į šiuos esminius klausimus:

Kaip stabilizuoti banguotumą?

Gaminant pirmą vandens lovą, buvo naudojamos vienodų išmatavimų vinilo juostelės, kurios buvo užpildomos vandeniu. Šie čiužiniai buvo vadinami „Free Flow“. Šiuo metu čiužinių gamintojai stengiasi sumažinti banduotumą, todėl taiko kitokius metodus. Šiuo metu vandens čiužiniuose randama specialaus porolono arba putų plokštės pagamintos iš sintepono. Šios sudedamosios dalys kaip tik padeda sureguliuoti čiužinio bangavimo lygį nuo 0 iki 7. Šiandien vandens judėjimas čiužinyje mažinamas ne tik plokštėmis ir specialiais sinteponais. Vienas populiaresnių priedų, tai poroloniniai cilindrai, kurie išlaiko bendrą čiužinio kietumą. Vis tik svarbiausiai kiekvienam individualiai išsirinkti čiužinio bangavimo lygį.

Kaip surenkamos ir sumontuojamos vandens lovos?

Nerizikuokite, leiskite profesionalams surinkti jūsų naują vandens lovą. Jei turi visus reikiamus instrumentus ( šlangas, siurbliu), taigi jums nereiks jaudintis ar lova bus patvari, o joje bus pakankamas kiekis vandens. Profesionalai sumontuoja tokias lovas per porą valandų. Kiek ilgiau trunka jos užpildymas vandeniu. Kadangi naudojamas vanduo iš jūsų vandentiekio, viskas priklausys nuo spaudimo lygio.

Kuo ypatingas vandens lovos užpildas?

Ar lova komfortabili ir funkcionali, priklauso nuo vandens kiekio čiužinyje. Kaip pamatuoti kokio vandens kiekio reikia? Lovos dydis, žmogaus kūno svoris bei asmeniniai poreikiai nulemia vandens kiekį. Jei čiužinys bus užpildytas nepakankamu kiekiu vandens, tai gali sukelti juosmens raumenų skausmus, o per didelis kiekis- kaklo raumenų patempimą. Vanduo išpilamas ir įpilams tik iš lėto, nedideliais kiekiais. Nuo 1 iki 2 litrų per kartą. Net nedidelis vandens kiekio pasikeitimas gali pakeisti jūsų gulėjimo padėtį.

Koks idealus svoris ir paviršiaus apkrova?

200 x 200 cm išmatavimo lova kartu su dviem žmonėmis gali sverti iki 500 kg. Toks svoris paskirstomas paviršiaus plote, kas 3 kvadratiniai metrai. Nuo lovos svorio grindų dangos konstrukcija nesusidėvi. Kodėl? Viskas paprasta, visas svoris grindų paviršiuje pasiskirsto proporcingai ( 220 kg, vienam kvadratiniam metrui).

Kokia šildymo sistema?

Kaip veikia šios lovos šildymo sistema? Ją sudaro šildymo kilimėlis arba keramikinis šildytuvas su reguliuojamu termostatu. Miegodami jūs tiesiogiai nesiliečiat prie šildymo kilimėlio, nes jis slepiasi po čiužiniu apsauginiu sluoksniu. Kilimėlis turi specialius šilumos daviklius, taip pat juose yra apsaugos nuo perkrovos ir perkaitimo. Rekomenduojama laikyti ne mažesnę nei 26°C temperatūrą, o žiemą ne aukštesnę nei 28°-30°C. Šildymo sistemą galite reguliuoti patys, nes ji pajungta elektros laidu. Tokios lovos labai gerai izoliuoja šilumą.

Kiek laiko tarnaus?

Jei pakankamai gerai prižiūrėsite savo kokybišką vandens lovą, ji tarnaus ilgiau nei 15 metų. Tikriausiai jūsų neramina viena, ar vanduo čiužinio viduje genda. Dėl geros lovos sudėtie ir konstrukcijos vanduo čiužinio viduje negenda. Toks čiužinys nepraranda pirminės kokybės net ir po daugelio metų.

Kaip prižiūrėti?

Ar vandens užpildo lovą sunku prižiūrėti? Kas pusę metų būtina pravalyti vandenį specialiu kondicionieriumi. Po tokios procedūros vanduo ir vėl švarus, o pačios lovos paviršius elastingas. Reguliari priežiūra prailgina čiužinio naudojimo laiką. Čiužinio priežiūrai galima net naudoti specialias priemones. Kai kurios jūs pritaikytos vinilo priežiūrai. Apsauginiai užvalkalai neleidžia dulkių erkutėms bei kitiems mikrobams prasiskverbti į čiužinio vidų. Pačius užvalkalus lengva skalbi. Jie lengvai nuimami. Rekomenduojama juos skalbti ne aukštesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje.

Kokie pliusai?

Medicininiu atžvelgiu vandens pagrindo lovos labai naudingos. Pats vanduo turi gydomųjų savybių. Miegant ant tokios banguojančios lovos, jaučiatės kaip terapijoje. Numalšinami visi skausmai. Nesvarumo būklė padeda geriau atsipalaiduoti, pagerina psichologinę būseną. Jei miegat ant tokios lovos, jūsų tikrai nekankins nemiga. O mūsų organizmui reikalinga visiška regeneracija.